Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie buty wybrać na siłownię i zajęcia sportowe?

2021-12-01
Jakie buty wybrać na siłownię i zajęcia sportowe?

Podczas wyboru obuwia sportowego na siłownię oraz zajęcia sportowe, warto zwrócić uwagę na antypoślizgową, solidną podeszwę. Trening powinien być dla nas bezpieczny, dlatego warto wybrać stabilne buty o dobrej amortyzacji.

Jakie buty są odpowiednie na siłownię?

Buty na siłownie powinny być stabilne, zwłaszcza przy ćwiczeniach, do których wykorzystujemy duże obciążenie. Obuwie należy dobrze dopasować, aby stopa nie przemieszczała się w bucie podczas aktywności. Warto zadbać o elastyczną i antypoślizgową podeszwę, aby ćwiczenia były nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne. Podeszwa ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej postawy oraz wyeliminowania groźnych urazów.

Jeśli na siłowni wybierasz korzystanie z urządzeń typu bieżnia lub orbitrek, warto postawić na obuwie biegowe, które zapewni lepszą amortyzację oraz odprowadzenie wilgoci. W przypadku intensywnego treningu siłowego (crossfit) należy wybrać obuwie z twardszą podeszwą, sztywniejsze ale o mniejszym stopniu amortyzacji. Głównym zadaniem butów na siłownię jest ochrona ścięgna Achillesa, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę na odpowiednio wymodelowany kołnierz.

Jakie buty wybrać na zajęcia sportowe?

Fitness oraz zajęcia sportowe to pojęcie szerokie, jednak większość zajęć opiera się na połączeniu dynamicznej rozgrzewki i stretchingu z ćwiczeniami wzmacniającymi.

Buty do fitnessu powinny być lekkie i przewiewne, aby zapewnić stopie odpowiednią cyrkulację powietrza. Najlepiej, aby obuwie sportowe było sznurowane, ponieważ zapewnia to jego dobre dopasowanie do stopy. Tego typu buty mogą być o pół rozmiaru większe, ponieważ w czasie treningu zwiększa się ukrwienie stopy. Warto wybierać modele z miękkim językiem i wygodnym wnętrzem, aby uniknąć pęcherzy i otarć.

Bardzo ważnym kryterium jest przyczepność, którą zapewniają buty z gumową podeszwą, najlepiej z wypustkami. Istotna jest również amortyzacja w postaci elementów z pianki, gdyż zadaniem tej warstwy jest przejmowanie obciążenia, aby odciążyć stawy. Buty do fitnessu nie powinny jednak być sztywne, aby nie utrudniać nam wykonywania ćwiczeń.

Idealnie sprawdzą się buty renomowanych marek sportowych. Buty Puma Damskie zachwycają nie tylko precyzją wykonania, ale również ładnym wyglądem. Nie tylko zapewnią komfortowy pobyt na zajęciach fitness, ale wyczarują modny look sportowy.

pixel