Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak odpowiednio mierzyć stopy przed zakupem butów? – Poradnik

2021-03-02
Jak odpowiednio mierzyć stopy przed zakupem butów? – Poradnik

Branża e-commerce przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. W czasach pandemii jeszcze chętniej kupujmy online, wybierając rozmaite produkty – od książek po odzież i obuwie. W przypadku tych ostatnich problematyczny może być dobór właściwego rozmiaru. Ale – zaznaczmy to wyraźnie – stanie się tak tylko wtedy, gdy nie będziemy wiedzieli, jak prawidłowo zmierzyć stopę, by kupić wygodne i dobrze dopasowane obuwie.

Przykłady sytuacji, kiedy kupujemy buty bez możliwości ich przymierzenia na stopę, można mnożyć. Począwszy od okresu pandemii, po okoliczności, gdy rodzice kupują obuwie dla swojej pociechy bez jej obecności. Wystarczy wiedzieć, jak prawidłowo zmierzyć stopę, by dobrać odpowiedni rozmiar.

Mierzymy stopę

Niezależnie od tego, czy planujesz kupić buty zimowe Caterpillar, markowe trampki męskie, czy inne buty obowiązuje zawsze ta sama zasada: mierzysz długość stopy i porównujesz ją z długością wewnętrznej wkładki obuwia. Posługiwanie się podczas wyboru wskazaną przez producenta numeracją może być mylące, bo mogą się one między sobą różnić. Wystarczy wspomnieć, że tylko w samej Europie obowiązują trzy różne typy numeracji obuwia. No i jak się w tym nie pogubić?

No cóż, okazuje się, że bardzo prosto. Jak już wspomnieliśmy, należy zmierzyć długość stopy i porównać ją z długością wewnętrznej wkładki.

Zacznij od obrysu

Dokładne zmierzenie stopy będzie znacznie łatwiejsze, jeśli najpierw wykonasz jej obrys. Weź zatem kawałek papieru, postaw na nim stopę i obrysuj ją. Następnie zmierz długość uzyskanego rysunku, począwszy od dużego palucha po piętę.

Porównaj otrzymaną długość z tym co jest podane na stronie internetowej sklepu tomar-sport.pl. Pamiętaj też, że nie musisz do zmierzonej długości stopy dodawać dodatkowych centymetrów, by zapewnić stopie komfort noszenia obuwia. Buty z pewnością nie będą za ciasne, bo podana na stronie długość wkładki buta odpowiada długości stopy. Jednak w rzeczywistości wkładka jest o około 0,5 – 1 cm dłuższa, co gwarantuje stopie wystarczająco dużo miejsca i zapewnia wygodę.

Stopy mam dwie…

Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, że nasze stopy mogą się różnić. Dlatego dla pewności powinieneś zmierzyć je obie, a dokonując zakupu butów online, kierować się wymiarem tej większej. Co więcej, długość stopy może się zmieniać w ciągu dnia. Dlatego wymiar, który uzyskasz wieczorem, może być inny od tego, jaki otrzymasz rano. Po całym dniu nogi każdego z nas są zazwyczaj zmęczone, a stopy przy mierzeniu mogą okazać się trochę dłuższe. Dlatego wymiar lepiej sprawdzać wieczorem, by zapewnić sobie komfort noszenia obuwia nawet wtedy, gdy odczuwamy silne zmęczenie.

Zakupy obuwia online wcale nie muszą być trudne. Wystarczy odpowiednia technika mierzenia stopy i jej porównanie z długością wewnętrznej wkładki obuwia, by uzyskać satysfakcję z dokonanego w internecie sprawunku.

pixel