Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Moda na trampki i sneakersy. Jak je nosić?

2021-05-17
Moda na trampki i sneakersy. Jak je nosić?

Do codziennych stylizacji coraz częściej nosi się wygodne i nieobowiązujące obuwie. Jego zaletą jest to, że gwarantuje komfort nawet przy wielogodzinnym noszeniu i doskonale pasuje do różnych kreacji. Sneakersy i trampki – bo o nich tu mowa – świetnie wpisują się w potrzeby współczesnych użytkowników. Są chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Noszą je osoby z różnych grup wiekowych – od dzieci, przez młodzież po ludzi starszych.

O ile większość osób doskonale wie, czym są i jak wyglądają trampki, o tyle w przypadku sneakersów bywa już różnie. Dlatego – tytułem wstępu – wyjaśniamy pokrótce, o jaki typ obuwia chodzi.

Czym są sneakersy?

Czasownik to sneak (ang. skradać się) bardzo dobrze pasuje do obuwia, o którym będziemy tutaj pisać. Terminu sneakers zaczęto używać w XIX w. w odniesieniu do obuwia na gumowej podeszwie, w którym możliwe było poruszanie się w bezszelestny sposób. Była to spora odmiana w stosunku do popularnych wcześniej butów z obcasem. Mówiąc o sneakersach mamy na myśli obuwie sportowe przeznaczone do codziennego użytku. Dlatego częściej niż na hali sportowej będziemy mogli zobaczyć je na ulicy. Ogólnie ujmując, jest to obuwie dla każdego, kto ceni wygodę. Obecnie znajdziemy je pod wieloma markami. Wśród nich można wymienić: New Balance buty damskiebuty męskie sportowe Puma i wiele innych marek oferowanych przez Tomar Sport.

Specyficznym rodzajem sneakersów są trampki. Wśród nich warto wymienić trampki Vans damskie, czy markowe trampki męskie. Charakterystyczna dla nich jest gumowa, elastyczna podeszwa oraz płócienny materiał.

Do czego nosić sneakersy?

Typ obuwia określany jako sneakers na przestrzeni lat ulegał zmianom i modyfikacjom. W ich popularyzacji z pewnością pomogli sportowcy, którzy modele znanych obecnie marek firmowali swoim nazwiskiem. Przykładem są buty Nike, które przez wiele lat były reklamowane przez Michaela Jordana. Obok nich popularnością cieszą się też buty męskie sportowe Puma, New Balance dziecięce, damskie Adidas, Reebok, Vans i wiele innych.

Sneakersy dosłownie zawładnęły modą uliczną. Nosi się je nie tylko podczas uprawiania sportu, ale również do codziennych stylizacji. Doskonale sprawdzają się na spacer, do szkoły oraz do pracy. Dla wielu osób są nieodzownym elementem garderoby. Dziś z powodzeniem można je nosić do dżinsów i szortów, jak i do letnich sukienek. Dobrze prezentują się zarówno w połączeniu z dresami i sportową bluzą, jak i w zestawieniu z marynarką. Kluczowe pozostaje nasze poczucie smaku, które pozwoli na tworzenie takich połączeń.

Wygodne, lifestylowe obuwie typu sneakers stało się współcześnie tak popularne, że z łatwością znajdziemy je w liczbie przynajmniej jednej pary u większości czytelników. Co istotne, noszenie sneakersów nie ogranicza się do wybranej grupy wiekowej, czy konkretnej płci. Wręcz przeciwnie! Noszą je zarówno ludzie młodsi, jak i dzieci oraz starsi. Cenią je kobiety i mężczyźni. A najlepsze w nich jest to, że jest to szeroki asortyment modeli, zróżnicowanych pod względem koloru, fasonu oraz rodzaju zapięcia. Wśród ich znajdziemy buty płytkie oraz sięgające za kostkę, cechujące się zróżnicowaną grubością podeszwy, zapisane, wiązane lub wsuwane. Tak duże zróżnicowanie pozwala dopasować obuwie do odmiennych potrzeb i konkretnych wymagań.

pixel